Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
SECA FRIDAY U14C North
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
11 Oct 19 4:30PM Bentleigh 2   def by   Brighton Union / Cluden Victory Park (Bentleigh) (Oval 2) Final result entered, no confirmation
11 Oct 19 4:30PM McKinnon 2   def   Port Melbourne 1 McKinnon Reserve (Oval 3 - Synthetic (North East)) Final result entered, no confirmation
11 Oct 19 4:30PM Cluden 2   def by   Bentleigh ANA 2 R.J Sillitoe Reserve Final result entered, no confirmation
11 Oct 19 4:30PM Elsternwick 2   drew   Ormond / Carnegie Sth Elsternwick Park (Oval #3) Final result entered and confirmed
11 Oct 19 4:30PM Washington Park 1   def   Brighton 4 Packer Park Final result entered, no confirmation
Round 2
18 Oct 19 4:30PM, 25 Oct 19 4:30PM Bentleigh 2   v   Port Melbourne 1 Victory Park (Bentleigh) (Oval 2)  
18 Oct 19 4:30PM, 25 Oct 19 4:30PM McKinnon 2   v   Bentleigh ANA 2 McKinnon Reserve (Oval 3 - Synthetic (North East))  
18 Oct 19 4:30PM, 25 Oct 19 4:30PM Cluden 2   v   Brighton 4 R.J Sillitoe Reserve  
18 Oct 19 4:30PM, 25 Oct 19 4:30PM Elsternwick 2   v   Brighton Union / Cluden Elsternwick Park (Oval #3)  
18 Oct 19 4:30PM, 25 Oct 19 4:30PM Washington Park 1   v   Ormond / Carnegie Sth Packer Park  
Round 3
1 Nov 19 4:30PM, 8 Nov 19 4:30PM Bentleigh ANA 2   v   Elsternwick 2 King George VI Memorial Park (King George #2 - East Oval)  
1 Nov 19 4:30PM, 8 Nov 19 4:30PM Brighton Union / Cluden   v   Washington Park 1 Hurlingham Park (Hurlingham Park - Oval #2)  
1 Nov 19 4:30PM, 8 Nov 19 4:30PM Ormond / Carnegie Sth   v   Bentleigh 2 Lord Reserve (Lord Reserve #2 - Synthetic (East))  
1 Nov 19 4:30PM, 8 Nov 19 4:30PM Brighton 4   v   McKinnon 2 Whyte Street Reserve  
1 Nov 19 4:30PM, 8 Nov 19 4:30PM Port Melbourne 1   v   Cluden 2 J.L Murphy Reserve (Aanenson Oval)  
Round 4
15 Nov 19 4:30PM, 22 Nov 19 4:30PM Bentleigh 2   v   Elsternwick 2 Victory Park (Bentleigh) (Oval 2)  
15 Nov 19 4:30PM, 22 Nov 19 4:30PM Brighton Union / Cluden   v   Ormond / Carnegie Sth Hurlingham Park (Hurlingham Park - Oval #2)  
15 Nov 19 4:30PM, 22 Nov 19 4:30PM Cluden 2   v   McKinnon 2 R.J Sillitoe Reserve  
15 Nov 19 4:30PM, 22 Nov 19 4:30PM Brighton 4   v   Bentleigh ANA 2 Whyte Street Reserve  
15 Nov 19 4:30PM, 22 Nov 19 4:30PM Washington Park 1   v   Port Melbourne 1 Packer Park  
Round 5
29 Nov 19 4:30PM, 6 Dec 19 4:30PM Bentleigh ANA 2   v   Bentleigh 2 King George VI Memorial Park (King George #2 - East Oval)  
29 Nov 19 4:30PM, 6 Dec 19 4:30PM McKinnon 2   v   Washington Park 1 McKinnon Reserve (Oval 3 - Synthetic (North East))  
29 Nov 19 4:30PM, 6 Dec 19 4:30PM Ormond / Carnegie Sth   v   Brighton 4 Lord Reserve (Lord Reserve #2 - Synthetic (East))  
29 Nov 19 4:30PM, 6 Dec 19 4:30PM Elsternwick 2   v   Cluden 2 Elsternwick Park (Oval #3)  
29 Nov 19 4:30PM, 6 Dec 19 4:30PM Port Melbourne 1   v   Brighton Union / Cluden J.L Murphy Reserve (Aanenson Oval)  
Round 6
13 Dec 19 4:30PM, 20 Dec 19 4:30PM Bentleigh 2   v   Washington Park 1 Victory Park (Bentleigh) (Oval 2)  
13 Dec 19 4:30PM, 20 Dec 19 4:30PM Brighton Union / Cluden   v   Brighton 4 Hurlingham Park (Hurlingham Park - Oval #2)  
13 Dec 19 4:30PM, 20 Dec 19 4:30PM Ormond / Carnegie Sth   v   Cluden 2 Lord Reserve (Lord Reserve #2 - Synthetic (East))  
13 Dec 19 4:30PM, 20 Dec 19 4:30PM Elsternwick 2   v   McKinnon 2 Elsternwick Park (Oval #3)  
13 Dec 19 4:30PM, 20 Dec 19 4:30PM Port Melbourne 1   v   Bentleigh ANA 2 J.L Murphy Reserve (Aanenson Oval)  
Round 7
17 Jan 20 4:30PM Bentleigh ANA 2   v   Ormond / Carnegie Sth King George VI Memorial Park (King George #2 - East Oval)  
17 Jan 20 4:30PM McKinnon 2   v   Brighton Union / Cluden McKinnon Reserve (Oval 3 - Synthetic (North East))  
17 Jan 20 4:30PM Cluden 2   v   Bentleigh 2 R.J Sillitoe Reserve  
17 Jan 20 4:30PM Brighton 4   v   Port Melbourne 1 Whyte Street Reserve  
17 Jan 20 4:30PM Washington Park 1   v   Elsternwick 2 Packer Park  
Round 8
24 Jan 20 4:30PM, 31 Jan 20 4:30PM Bentleigh 2   v   Brighton 4 Victory Park (Bentleigh) (Oval 2)  
24 Jan 20 4:30PM, 31 Jan 20 4:30PM McKinnon 2   v   Ormond / Carnegie Sth McKinnon Reserve (Oval 3 - Synthetic (North East))  
24 Jan 20 4:30PM, 31 Jan 20 4:30PM Cluden 2   v   Brighton Union / Cluden R.J Sillitoe Reserve  
24 Jan 20 4:30PM, 31 Jan 20 4:30PM Elsternwick 2   v   Port Melbourne 1 Elsternwick Park (Oval #3)  
24 Jan 20 4:30PM, 31 Jan 20 4:30PM Washington Park 1   v   Bentleigh ANA 2 Packer Park  
Round 9
7 Feb 20 4:30PM, 14 Feb 20 4:30PM Bentleigh ANA 2   v   Cluden 2 King George VI Memorial Park (King George #2 - East Oval)  
7 Feb 20 4:30PM, 14 Feb 20 4:30PM Brighton Union / Cluden   v   Bentleigh 2 Hurlingham Park (Hurlingham Park - Oval #2)  
7 Feb 20 4:30PM, 14 Feb 20 4:30PM Ormond / Carnegie Sth   v   Elsternwick 2 Lord Reserve (Lord Reserve #2 - Synthetic (East))  
7 Feb 20 4:30PM, 14 Feb 20 4:30PM Brighton 4   v   Washington Park 1 Whyte Street Reserve  
7 Feb 20 4:30PM, 14 Feb 20 4:30PM Port Melbourne 1   v   McKinnon 2 J.L Murphy Reserve (Aanenson Oval)  
SEMI FINALS
21 Feb 20 4:30AM, 28 Feb 20 4:30PM TBD v TBD  
21 Feb 20 4:30AM, 28 Feb 20 4:30PM TBD v TBD  
FINAL
6 Mar 20 4:30PM, 13 Mar 20 4:30PM TBD v TBD  

Fixture Last updated: 9 Oct 19 11:02PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.