Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Cricket Southern Bayside Division 3 14 22 Feb 20
29 Feb 20
McKinnon
95 AR Prasad 64  A McInnes 6/15 D McNamara 2/10
def by Bentleigh
329 M Stonier 100 S Jeffree 76 S Booth 40 TK Foot 29  L Grewcock 2/38 L McKenzie 2/43 AR Prasad 2/48 J Cox 2/59
McKinnon Reserve (Main Oval - Turf) 
Cricket Southern Bayside Division 6 13 22 Feb 20
29 Feb 20
McKinnon
75 C Hirschman 28  JV Sajenko 3/16 S Krishnamurthy Iyer 3/24 G Mihelakos 2/7
def by Clayton District
7/272 A Shrivastava 51* HE Zandberg 45 A Sheikh 33 GS Kalra 33 SG Seaser 32  K Thota 2/62
McKinnon Reserve (Oval 2 - Turf (South)) 
Cricket Southern Bayside One-Day Division 2 (Sat) 18 29 Feb 20 Cheltenham
4/180 H O'Hara 52 J Hogan 50  
def McKinnon
168 R Surendran 31 B Griffiths 30  J Vearing 4/23 J Ferrier 2/22 F Stewart 2/25
Shipston Reserve (Oval #1 - Turf) 
CSB T20 Competition 3 10 Dec 19 McKinnon
6/117(cc) J O'Shea 51  E Curwen 2/8 C Elvins 2/18
def Brighton District
7/111(cc) K Heigl 25  J Cox 2/24
McKinnon Reserve (Main Oval - Turf) 
Cricket Southern Bayside Division 1 SF 7 Mar 20
8 Mar 20
Murrumbeena
243 M Morris 70 B Kruger 62 J Smith-Butler 44 AR Ross 28  M Madusanka 5/64 W King 3/60
def McKinnon
125 DK Thomas 29  M Morris 3/24 B Kruger 3/25 TE Kelly 2/24
Murrumbeena Park (Peter Robertson Oval - Turf) 
SECA Sat North U12D 9 15 Feb 20
22 Feb 20
Ormond 4
143 A Middleditch 46  
def McKinnon 2
6/124  M Mouhtouris 2/14
East Caulfield Reserve (East Caulfield Reserve #2 - North West Oval) 
SECA Sat Central Rookies 9 15 Feb 20
22 Feb 20
Washington Park 1
2/38(cc)  
and 4/52(cc)  
def by McKinnon1
2/91(cc)  
and 3/78(cc)  
Duncan Mackinnon Reserve (South Oval) 
SECA Fri 16A 2 18 Oct 19
25 Oct 19
McKinnon 1
44  M Timlock 2/8 J Luscombe 2/8 C Hankin 2/12
def by Cluden 1
8/228(cc) L McCluskey 51* W Blyth 50* D Hayes 38  J Scherer 3/16 A Chilcott 2/53
Bailey Reserve (Bailey No. 2) 
SECA Fri South U16B 9 7 Feb 20
14 Feb 20
Bonbeach YCW 1
drew McKinnon
159 J Hill 57*  L Harvey 3/5 Z Yammouni 3/21
Bonbeach Sports Reserve (Bonbeach Oval #3 - Synthetic) 
SECA Fri 14A 9 7 Feb 20
14 Feb 20
McKinnon 1
156 M Johnston 28  N Harper 2/13 M Callaghan 2/15
def Carnegie 1
145  Z Samuel 3/16 L Agar 2/9 J Austin 2/12 K Sridhar 2/28
Bailey Reserve (Bailey No. 2) 
SECA Fri North U14C 9 7 Feb 20
14 Feb 20
Port Melbourne 1
8/152(cc) L McFarlane 36  A Savran 2/8
drew McKinnon 2
6/99 H Ginoya 29  
J.L Murphy Reserve (Aanenson Oval) 
SECA Sat North U12B GF 14 Mar 20
15 Mar 20
Washington Park 1
8/148 M Kennedy 28*  L Sideridis 2/11
def McKinnon 1
109 A Rowe-Hansen 27* L Sideridis 26  J O'Donnell 3/12 H Brooks 2/6
Packer Park